Przedwojenne Piosenki
Przedwojenne PiosenkiPrzedwojenne Piosenki to duet Malwiny Paszek i Tomka Grdenia.
Muzycy współtworzą także zespół „Ludożercy z innej wsi”, który osadzony jest w piosence kabaretowej z wpływami folku miejskiego, muzyce Cyganów bałkańskich czy polskich melodiach ludowych.

Przedwojenne Piosenki to ich kolejny projekt. Powstał z inicjatywy Tomka, który wcześniej wykonywał repertuar przedwojenny solo. Malwina dodała nie tylko akordeon, altówkę i śpiew, ale także swoje zamiłowanie do muzyki ludowej. Stąd oprócz pięknych i znanych szlagierów z lat 20' i 30' jak "Zimny Drań" czy "Miłość Ci wszystko wybaczy" muzycy wykonują te zapomniane melodie, często z wpływami muzyki cygańskiej czy węgierskiej.

Na koncertach oprócz kontrabasu, czy akordeonu pojawiają się mniej znane, a charakterystyczne dla okresu międzywojennego instrumenty jak mandolina, banjola, banjoukulele czy ukulele.

Zapraszamy serdecznie na stronę www.StareMelodie.pl Jest to strona internetowa powstała z pomysłu Tomka i zawiera zbiór przedwojennych utworów, nut i wielu ciekawych historii z tamtych czasów.

Skład orkiestry:
Malwina Paszek - akordeon, altówka, śpiew
Tomek Grdeń - kontrabas, mandolina, banjoukulele, ukulele, śpiew

Zespół "Przedwojenne Piosenki" jest laureatem nagrody "Złoty liść" XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro "za podtrzymywanie przedwojennych tradycji muzycznych na scenie i stronę internetową StareMelodie.pl"